Listen - zahradní dvůr

Listen – zahradní dvůr

Ve dnech 10. až 11.6.2017 se konala pravidelná akce Víkend otevřenéných zahrad 2017. Navštívili jsme s manželkou 10.6.2017 v rámci této akce zahradní dvůr Listen.

Uchvátilo mě jak majitelé dokázali od roku 2002 zvelebit zamokřené louky v Polabí. Vytvořili z nich svého druhu zámecký park se všemi atributy. Pro vzhled altánů, pergol a mobiliářů byl zvolen v kraji rozšířený klasicistní sloh.

Od 13.00 se konala komentované prohlídka. Mladý muž který nás zahradou provázel byl příjemný a kultivovaný. Prošli jsme francouzskou formální zahradou, užitkovou zahradou se skleníkem, pastvinou pro koně a anglickou přírodní zahradou.

V 13.30 zahrál u jezírka pod smuteční vrbou dětský instrumentální soubor Bendíci z Benátek nad Jizerou skladby vážné hudby. Hudba se skvěle hodila k celkové atmosféře zahrady. Návštěvu jsme zakončili kávou a domácím jablečným závinem ze zahradní kavárny.

Majitelé zahradu dále rozšiřují a dobudovávají. Další připravovanou stavbou bude centrální kruhový altán. Doporučuji návštěvu rozhodně stojí za to!

Více o zahradním dvoru v obci Straky se můžete dočíst na jejich stránkách zde Listen.cz

Fotogalerie zahradního dvora Listen:


 

Autor blogu
Autor blogu
Jmenuji se Jiří a žiji na malém městě ve Středních Čechách. Zabývám se tvorbou, provozováním webových stránek a fotografováním. Mám rád irskou whiskey, historii a literaturu. K zahradničení jsem se dostal až v roce 2016. Zcela jsem mu propadl. Blog zahrada-provence.cz jsem založil z důvodu poskytnout inspiraci a podělit se o zkušenosti s návrhem, realizací a údržbou zahrady ve stylu Provence.
Posted in Formální styl, Fotogalerie, Zahrada, Zahradní dekorace, Zahradní styly.